Angielski na Malcie ! – wakacje i kurs angielskiego razem? TAK

http://www.bookloversinc.com/wp-content/uploads/2011/12/malta1.jpg

Pięknie prawda? Malta położona jest między Sycylią i Afryką Północną na morzu śródziemnym. Malta spełnia idealnie wszystkie oczekiwania turystów tych młodszych jak i starszych. Tych którzy wolą bardzo aktywnie spędzony czas jak i tych lubiącch odpocząć w ciszy i spokoju. Na Malcie czeka podobno 365 pełnych słońca dni, przejrzyste, ciepłe i super czyste morze, poprzecinane rozpadlinami wybrzeża z tajemniczymi zatoczkami, plażami piaszczystymi jak i skalistymi, różnymi klifami, okazałe liczne budowle historyczne. Maltańska ludność uważana jest na bardzo gościnną i otwartą na turystów. Liczne komfortowe ośrodki wypoczynkowe oferują bogattą ofertę sportów wodnych takich jak głównie nurkowanie, siatkówka plażowa, narty wodne i liczne inne sporty w morzu.

Malta to pięć wysp: Malta, Ghawdex, Kemuna, Cominotto i Filfa . Mówi się, że Malta jest  ogromnym muzeum pod otwartym niebem. Z historią tej wyspy związani są Fenicjanie, św. Pawła, zakon Joannitów jak i  Królestwo Brytyjskie. Dobre połączenie lotnicze z Polską liniami AIR Malta pozwalają szybko i ekonomicznie dotrzeń na Maltę. Widać więc, że pod względem turystycznym Mata jest bardzo atrakcyjnym państwem. Ale jak jest z nauką angielskiego w miesjcu gdzie wszyscy przyjeżdzają raczej w innym celu – aby odpocząć od nauki a nie w upał siedzieć w szkole przy książkach.

Czy ktoś wybiera się więc kursy angielskiego na słonecznej Malcie w sezonie wakacyjnym? Okazuje się, że tak! Kursy angielskiego na Malcie są jedną z najbardziej popularnych destynacji w Europie jeśli chodzi o naukę tego języka. Liczna liczba szkół angielskiego świadczy, że biznes łączący naukę i wypoczynek się kręci:-) Główny sezon to oczywiście Czerwiec-Wrzesień jednak praktycznie wczesna wiosna jak i późna jesień również są odpowiednie na wyjazd. Ceny są wtedy niższe, turystów jest mniej a upał już aż tak Nam nie doskwiera.

Pytanie gdzie jechać? Valleta? St.Julians? St.Pauls bay? Stolica Valleta nie jest polecana mimo wszystko. Małe i nudnawe miasto służy bardziej celom administracyjnym i komunikacyjnym (lotnisko międzynarodowe). Turystyka kumuluje się głównie w głośnej i imprezowej miejscowości St. Julians gdzie przeważają młodzi ludzie z całego świata. St. Pauls bay jest miasteczkiem spokojniejszym i polecanym dla ludzi ceniących spokój i ciszę. Dlatego też w zależnośći jaka forma Naszych wakacji/wypoczynku nam odpowiada poleca się St.Julians lub St. Pauls bay.

Jaką szkołę wybrać? Liczba szkół angielskiego na Malcie jest ogromna. W Polsce przedstawicielstwo ma kilka  znich. Największe i najpopularnijesze firmy oferujące kursy angielskiego na Malcie to Sprachcaffe, Atas, Glossa. Warto sugerować się opiniami w internecie, strona internetową firmy (pierwsze wrażenie), liczbą lat istnienia na rynku jak i samą szkołą na Malcie. Sprachcaffe posiada chyba najbardziej znany basen na Malcie . Taki basen jest nie przeceniony w upalne dni. Budynek Sprachcaffe. w którym ofeorwane są kursy angielskiego w St. Julians również jest ciekawym przykładem lokalnej architektury maltańskiej.

Sprachcaffe kursy angielskiego w ST julians

Basen Sprachcaffe w St Julians

Sprachcaffe St Julians nauka angielskiego na Malcie

Sprachcaffe St Julians

Firma Atas jest wieloletnim agentemnapolskim rynku i posiada ofertę wielu szkół językowych na Malcie. Glossa również jako agent powinna doradzić najlepszą szkołe angielskiego na Malcie. Inne firmy to również Study Global i Almatur.  Przy wyborze szkoły warto zwrócić uwagę na akredytacje takie jak FELTOM, które świadczą o jakości prowadzonych zajęć.

Jednak nie samymi zajęciami na Malcie się żyje:-) Kursy angielskiego trwają zwykle 4 godz dziennie tak więc od południa ma się czas wolny i można wykorzystać jak się Nam podoba. Nurkowanie to popularna aktywna forma spędzenia czasu wolnego. Liczne wycieczki fakultatywne oferują nie które szkoły. Szkoła angielskiego w St. Julians Sprachcaffe oferuje w cenie 2 wycieczki po okolice. Możemy również zorganizowac je samodzielnie jeśli widzimy taką potrzebę.  Ceny przykładowych kursów przy wyborze 2 tyg kursu standardowego to od 3500zł. W cenie przelot, zakwaterowanie, kurs i wyżywienie.

Share and Enjoy:
 • Facebook
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Digg
 • email
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • Tumblr
 • Twitter
 • Śledzik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>