Francuski we Francji ale gdzie? Paryż czy Nicea?

Francuski był/jest i pewnie będzie językiem elganckim, kojarzącym się z wyższymi sferami, francuską elitą, zamośnośćią i całą francuską otoczką. Język francuski jest językiem bardzo prestiżowym a do tego nie łatwym w nauce. Od wielu lat arystokracja wysyłała swoje dzieci na kursy języka francuskiego do Francji lub zachęcała dzieci do wyboru języka francuskiego jako drugiego języka obcego.

W Polsce po języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim język francuski jest najczęściej wybieranym językiem w szkołach nauczających francuskiego. Jest to chyba najpopularniejszy drugi język obcy w Naszym kraju. Nauka francuskiego a raczej jej genialnym uzupełnieniem są kursy francuskiego za granicą. Najczęściej wybierane są oczywiście kursy francuskiego we Francji. Kanada jest kolejną destynacją jeśli chodzi o ten język. Nauka francuskiego we Francji to głównie Paryż i Nicea.

Kursy francuskiego w Paryżu są propozycją dla osób lubiących duże kosmopolityczne metropolie. Ceny w takim przypadku są oczywiście dużo wyższe. Przykładowy kurs języka francuskiego w Paryżu we Francji ze Sprachcaffe to koszt około 4000zł za 2 tyg nauki, pełne wyżywieni jak i zakwaterowanie. Miasto Paryż często nazywane jest “miastem świateł” co najlepiej widać nocą! Paryż jest naprawdę jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Paryż podzielony jest na 20 dzielnic a pod miastem rozpościerają się nie zliczonej długości korytarze – jest to drugi Paryż, poddziemny i mroczny Paryż. Nauka fransuskiego we Francji w Paryzu ze Sprachcaffe to również zajęcia dodatkowe w czasie wolnym. Można wtedy odkryć wszystkie ciekawe miejsca, jak pałace, piekne parki i ogrody, zabytkowe katedry a wszystko to wciąż doszkalając język francuski. Atrakcje jakie możemy zobaczyć w wolnym czasie po kursie francuskiego to m.in: Katedra Notre Dame, Luwr, Wieża Eiffla, Pola Elizejskie. Zobacz super przewodnik po Paryżu.

Kursy francuskiego w Nicei we Francji to już inna przysłowiowa bajka. Nicea położona jest nad pięknym morzem Śródziemnym co nie wątpliwie wpływa na Nasz komfort – nauki jak i samego wypoczynku. Nicea jest miastem spokojniejszym jednak wciąż bardzo dużym i jeśli chodzi o międzynarodowych turystów bardzo popularnym. Nicea leży nad Lazurowym wybrzeżem  a tego już Paryż nie posiada :-) Wzdłuż wybrzeża znajduje sie popularny bulwar o długości 7 km. Ceny są tu już trochę niższe niż w stolicy tak więc Nasza nauka języka francuskiego w Nicei we Francji może być ekonomiczniejsza. Przykładowe ceny kursu francuskiego w Nicei ze Sprachcaffe to o około 500zł taniej niż w przypadku Paryża (porównując taki sam kurs francuskiego ze Sprachcaffe). Nie samym kursem francuskiego się jednak żyje tak więc wolny czas po nauce języka w szkole można wykorzystac m.in na zwiedzanie: ruin rzymskich term i amfiteatru, resztki zabudować zamku i romańskiej katedry, kościół Saint-Jacque, pałac senacki czy pałac Lascaris i liczne zabytkowe barokowe kościoły, katedre Sainte-Réparate, kościół Saint-François-de-Paule. Promenada Anglików jest również warta odwiedzenia.

Kursy francuskiego we Francji bez względu czy wybierze się Paryż czy Nicee będą super inwestycją w Naszą przyszłość. 2 tygodnie nauki we Francji to 1 rok nauki w Polsce. Sprachcaffe jako jeden z większych organizatorów kursów francuskiego we Francji zauważa duży wzrost zapotrzebowania na naukę języka francuskiego. Kursy francuskiego w Paryżu wybierają osoby starsze kiedy to Nicea jest częściej wybierana przez młodszych uczestników. Przed wyjazdem na kurs francuskiego do Francji wejdż na stronę Ambasady Francjii w Polsce aby dowiedzieć się wszelkich informacji.

 

 

Share and Enjoy:
 • Facebook
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Digg
 • email
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • Tumblr
 • Twitter
 • Śledzik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>