Rozmawiaj z ludźmi z całego świata! Tylko o czym? Cz.1

 

Los Angeles

1. Korki

W kulturze L.A. wszystko kręci się wokół korków, utykanie, omijanie, chaos w czasie deszczu, szukanie miejsc postojowych i nie znajdywanie ich to najgorętsze tematy dnia. Kiedy w pewien weekend zamknięto drogę nr 405, w mieście nie rozmawiano o niczym innym.

2. Samochody

Mieszkańcy Los Angeles dużą część swojego życia spędzają w samochodach, dlatego też oceniani są na ich podstawie – są tym czym jeżdżą. Bez względu na to czy jest to luksusowe auto czy też stary gruchot własiciele zawsze o nich rozmawiają oraz o tym czym planują jeździć w przyszłości… i jak horrendalne pieniądze musieli wydać na ich naprawy.

3. Nieruchomości

 Bez względu na to w jaką część miasta się zamieszkuje, każda rozmowa i tak schodzi na temat wychwalania uroków mieszkania na plaży… ewentualnie na fakt, jak długo trzeba na nia jechać.

4.Obserwacja gwiazd

I nie chodzi tu o zainteresowania astronomiczne.  Mimo tego, że L.A. znane jest z obecności celebrytów w życiu codziennym, to żaden z mieszkańców nie omieszka poplotkować  o tym, że ktoś znany stał przed nim w sklepowej kolejce, jaką kawe kupowal w Starbucksie lub na ile niższego wygląda w rzeczywistości w porównaniu do telewizji.

4. Trzęsienia ziemi

Mieszkańcy L.A. są do nich przyzwyczajeni i znają mnóstwo ciekawych historii z nimi związanych. Nawet kiedy dochodzi do trzęsienia ziemi mieszkańcy L.A. są opanowani, ich rozmowy są bardzo rzeczowe i nie ma w nich śladu paniki. Dyskusje krążą wtedy wokół tego czy trzęsienie miało siłę 5 stopni w skali Richtera czy też tak jak uważa sąsiad o wiele więcej.

 

Londyn

 1. Transport

 Metro londyńskie jest jednym z najbardziej rozbudowanych kolei miejskich. To naturalne, że przodującym tematem rozmów jest narzekanie na jego jakość:  jest za wolne, nie działa 24 godziny na dobę, a kierowcy zbyt często strajkują.

2. Nieruchomości

 Wahania cen mieszkań oraz ocena poszczególnych dzielnic pod kątem komfortu życia zawsze są gorącym tematem rozmów. Ze względu na wysokie podatki od nieruchomości nie wszystkich stać na przeprowadzki ale remontowanie, dekorowanie i urządzanie mieszkań jest wciąż żywym tematem.

3. Pogoda

W Londynie, wbrew powszechnemu stereotypowi mglistej, deszczowej, „angielskiej” pogody, nie zawsze panuje psia pogoda. Dlatego Londyńczycy często rozmawiaja o warunkach atmosferycznych i podobnie jak Polacy lubią ponarzekać. Kiedy jest zimno narzekają na chłód i chcą żeby bylo cieplej, kiedy jest ciepło tesknią za deszczem… a prognozy bardzo rzadko się sprawdzają. Na tej płaszczyźnie łatwo jest nam się dogadać. ;)

4. Szkoły w Londynie

Dzieci w Anglii idą do szkoły podstawowej w wieku 5 lat, a średniej w wieku 11. Każdy rodzic mający pociechy w tym właśnie wieku przeprowadza niezliczone dywagacje na temat tego, do której szkoły wysłać dziecko – prywatnej czy publicznej.

 5. Olimpiada

Podobnie jak w Polsce, w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie mówiono o niczym oprócz Euro 2012, tak Londyńczycy przeżywaja Olimpiadę 2012. Obawiają się tłoku, zastanawiają jak bedzie wygladać ceremonia otwarcia, która drużyna zdobedzie najwięcej medali idt. W związku z naszym doświadczeniem ostatnich tygodni, możemy wiele wnieść do takiej dyskusji.

W następnej części dowiecie się o czym rozmawiać z nowojorczykami, lizbończykami i rzymianami.

Share and Enjoy:
 • Facebook
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Digg
 • email
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • Tumblr
 • Twitter
 • Śledzik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>